Acne, czyli Trądzik (oraz jego następstwa Post-Acne), to problematyka dotycząca na różnym etapie życia nawet 30% społeczeństwa.
Jak wyeliminować przyczyny i zminimalizować następstwa już przebytego Trądziku?

Czym jest popularny Trądzik?

Etymologia Acne jest dobrze poznana i z pewnością znana również Państwu, ale warto reasumować nabytą wiedzę przy możliwej okazji.
Acne (Acne Vulgaris – Trądzik Zwyczajny), oraz inne zmiany pseudo-acne, wywoływane są w sztampowym modelu.

Trądzik pojawia się, gdy ujścia mieszków włosowych zostają zatkane i zablokowane przez tłuszcz i martwe komórki skóry. Jeśli zatkany por zostanie zainfekowany bakteriami, tworzy się pryszcz, który jest małym czerwonym guzkiem z ropą na końcu.

Cztery główne czynniki wywołujące trądzik:
– Nadmiar produkcji sebum
– Mieszki włosowe zatkane sebum i martwymi komórkami skóry
– Zapalenie bakteryjne

Sebum i martwe komórki blokują ujście mieszków włosowych powodując stan zapalny.

Jakie są przyczyny Acne?

Nie będzie żadnym zaskoczeniem jeżeli wskażemy, że przyczynami stojącymi za powstawaniem zmian trądzikowych są w 60% przypadków zaniedbania higieniczne i związane z nieprawidłowym doborem pielęgnacji, w 30% przypadków związane z przesadnym stosowaniem dekoracyjnej kosmetyki i w 10% wskazujące na kompilację problemów ustrojowych jak zaburzenia hormonalne i inne odchylenia w pracy organów wewnętrznych ludzkiego ciała.

Większość przypadków przewlekłego Trądziku, to efekt ekscesywnego stosowania kosmetyków dekoracyjnych – To pożywka dla chorób skóry!

Jak wyeliminować przyczyny powstawania Trądziku?

Gdy ustalimy genezę powstania Acne możemy przystąpić do eliminowania czynników acne-gennych (wywołujących Trądzik).

Odnowa Naskórkowa

Gdy nawracające problemy z cerą mają uciążliwy charakter a doraźne zabiegi, czy nawet drogie laserowe sesje nie dają zamierzonych efektów, należy zwrócić się do mniej popularnych, ale wysoce skutecznych metod.
Odnowy naskórka polegające na zastosowaniu kawasów są wyjątkowo agresywne dla skóry i mogą prowadzić do wielu powikłań w procesie odbudowy tegoż naskórka – nie zalecamy agresywnych zabiegów kwasowych dla problematycznej skóry trądzikowej!
W przypadku chęci wyeliminowania następstw potrądzikowych (post-acne) – jak blizny, miejscowe zaczerwienienia, przebarwienia – wielu zwraca się w kierunku bardzo drogich i niełatwo osiągalnych zabiegów lasero-terapeutycznych. Następstwem czego w dużym odsetku przypadków są braki rezultatów (minimalna liczba kursów to 6-8), pojawianie się kolejnych przebarwień lub nierzadko nawet poparzenia gdy zabieg wykonuje się niepewnym aparatem i/lub niewprawioną ręką niekompetentnego personelu!

Aby skutecznie i BEZ przykrych następstw poprzedzonych długą rekonwalescencją odnowić naskórek, zalecamy pobudzanie Epidermis do samoczynnej odnowy i samoregulacji poprzez rozpoczęcie kuracji Nano-Igiełkowej (Nano-Needles®), której cotygodniowe zabiegu dają rezultaty porównywalne zabiegami laserowymi (eliminacja przebarwień i blizn potrądzikowych) a efekt Całkowitej Odnowy naskórkowej jest osiągany bez agresywnego działania kwasów, które wielokrotnie mogą delikatnej, problematycznej skórze jeszcze bardziej zaszkodzić!

Miliony kwarcowych “nano-igiełek” pobudzają Epidermis do całkowitej odnowy – Skutecznie i bez komplikacji!

Miliony nano-igiełek penetrują Epidermis przerywając łączenia kolagenowe i elastynowe oraz pobudzają do wytwarzania własnego Kwasu Hialuronowego w skórze. Prowadzi to do wzmożonej reakcji skóry, która w minuty po zabiegu rozpoczyna proces “wyrzucenia” ze skóry zanieczyszczeń a wzmożona cyrkulacja białych krwinek eliminuje stany zapalne, co widoczne jest w już w godziny po zabiegu

Odnawiające się połączenia kolagenowe i elastynowe szybko ujawniają efekty wygładzenia nawet bardzo starych blizn (nie tylko potrądzikowych).

Odrzucenie starego naskórka i ustąpienie miejsca nowemu, zbalansowanemu, z zabiegu na zabieg przywraca skórze równomierny, zdrowy kolor!

Dzięki pobudzaniu Epidermis milionami nano-igiełek naocznie zanikają wylane naczynka a ich struktura zostaje wzmocniona przez co liczba epizodów pękających naczynek maleje z tygodnia na tydzień!

Pielęgnacja i Higiena

Prawidłowe podejście do codziennej higieny skóry wymaga od nas systematyczność oraz umiar w stosowanych detergentach. Przy problematycznej cerze nie zaleca się zbyt intensywnie oczyszczających środków myjących ani tych o zbyt wysokiej kwasowości.
Zaleca się codzienne mycia wyłącznie naturalnymi, skutecznie eliminującymi nadmiary sebum, ale jednocześnie nie wysuszającymi preparatami jak Płatkami Myjące “Betula Tar”.

Należy również w odpowiedni sposób zadbać o tonizowanie problematycznej skóry twarzy. Tu z pomocą przychodzą produkty do przemywania jak Płyn Oczyszczający “Salfey” – stosujemy go nawet dwa-trzy razy na dobę!

Klucz do sukcesu: Kuracja Nano-Needles® + Prawidłowa Pielęgnacja!

Jeżeli chcemy skutecznie i bez przykrych niespodzianek rozpocząć eliminację Trądziku, najwyższa pora zaprzyjaźnić się z kuracją Nano-Needles®, która w Polsce ma już tysiące fanek i fanów.
Wyeliminować złe nawyki higieniczne i pielęgnacyjne oraz obciążające skórę i sprzyjające nawrotom trądziku kosmetyki dekoracyjne!

MASZ PYTANIA? NAPISZ NA CZACIE!